Dziurawiec suszony

15,00 zł
Brutto

Dziurawiec suszony. Opakowanie 40g.

Ilość
Dostępny!

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Dziurawiec znany był już w średniowieczu. Przed wiekami uważano nawet, że ma magiczną moc, która potrafi uchronić człowieka przed złymi duchami. Ale my dziś zajmujemy się raczej jego medycznymi właściwościami, które wynikają ze składu. Jest to bowiem zioło bogate w hiperforynę, hhiperycynę, flawonoidy, proantocyjanidy i kwasy fenolowe.

Owe ludowe przekazy doczekały sie badań, które potwierdziły lecznicze właściwości dziurawca od regulacji pracy żołądka poprzez łagodzenie stanów depresyjnych aż po działanie antynowotworowe. Współczesna fitoterapia poleca stosowanie dziurawca w stanach zapalnych i skurczowych dróg żółciowych, początkowych objawach kamicy żółciowej oraz osłabieniu czynności wątroby. Zaleca się go też w stanach zapalnych błony śluzowej żołądka i jelit, zmniejszonym wydzielaniu soku żołądkowego, braku apetytu, zgadze, wzdęciach, wiatrach, biegunce i bólach brzucha gdyż ma działanie rozkurczające na mięśnie przewodu pokarmowego. Wykazuje również działanie moczopędne. 

Aby pozbyć się dolegliwości żołądkowych należy przygotować napar z dziurawca. Wystarczy łyżkę ziela wsypać do szklanki, zalać wodą i pozostawić pod przykryciem na 15 minut. Pić 1/2 lub 2/3 szklanki 2-3 razy dziennie po jedzeniu (jako środek rozkurczowy) lub przed posiłkiem (jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych, żółciopędny).

5 Przedmioty