Lipa suszona

15,00 zł
Brutto

Lipa suszona. Opakowanie 40g.

Ilość
Dostępny!

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Lipa jest znana przede wszystkim jako naturalne lekarstwo na przeziębienie. Trzeba przyznać, że w tej kwestii jest niemniej skuteczna niż niejedno lekarstwo syntetyczne. Herbata lipowa jest pomocna w walce z uporczywym kaszlem. Dzięki obecnym w niej substancjom śluzowym błony śluzowe zyskują dodatkową ochronę. To sprawia, że ataki kaszlu z czasem stają się łagodniejsze. Oprócz tego, picie naparu z herbaty lipowej jest przydatne w leczeniu innych infekcji. Zaleca się, by pić ją bezpośrednio przed snem, by zmniejszyć uporczywość nocnego kaszlu. Działa między innymi napotnie, moczopędnie, lekko rozkurczowo czy pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Ponadto napar z lipy zmniejsza napięcie mięśni gładkich, dlatego zaleca się go przy zaburzeniach trawienia i zaburzeniach metabolicznych.

Co ciekawe, lipa wykazuje też działanie uspokajające. Szklanka naparu z lipy pomoże w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, przewlekłego stresu, napięcia nerwowego czy napadach lęku. Może być pita nawet przez osoby starsze i młodzież. Oprócz samej herbaty z lipy, na uspokojenie można też zażyć ciepłej kąpieli z dodatkiem suszonych kwiatów lipy.

Prozdrowotne właściwości lipy sprawiają, że jest jednym z najlepszych składników naturalnych kosmetyków. Z powodzeniem można jej używać do produkcji domowych płukanek i okładów. Szczególnie zalecana jest osobom z cerą trądzikową, gdyż łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Wiele kobiet chętnie korzysta z okładów z lipy, dzięki którym skóra staje się gładsza. Co więcej, płukanka z lipy sprawdzi się także jako naturalna odżywka do zniszczonych włosów.

5 Przedmioty